↓↓Nové příspěvky přibývají v rubrice METALOVÁ PACIČKA, všechny ostatní rubriky jsou archivem starých blogů z blog.cz ↓↓
hiatus due to depression

pondělí 22. června 2026

Učím se kreslit TRASH POLKU: Můj první pokus I. STRANGE SIREN

Se sirénou to nesouvisí, zato se Sirenií...
Totiž abyste pochopili kontext. To jsem kdysi dávno sledovala Ink Master a narazila na epizodu s "trash polkou", což je pojem, který jsem dřív nikdy neslyšela, zato je to styl, kterému jsem vždy instinktivně holdovala, název nenázev. No a nyní jsem se po letech k tomuto stylu vrátila, nějak mi stále vrtá v hlavě, ráda bych si něco v trash polce nechala vytetovat, ale především bych se to ráda naučila. Ne tedy nutně tetovat, ale jako celkově kreslit. Já totiž moc kreslit neumím, mám nějaké více povedené, nějaké méně povedené obrázky, ale nikdy jsem nenarazila na to "to", co bych opravdu chtěla kreslit a na čem se zdokonalovat. Nějaké pravidelné zdokonalování je věc, která mi extrémně chybí. Vymyslela jsem si tři takové pseudosérie, z nichž jsem zatím publikovala jednu, a to sice své spojování nějakých prvků z mých oblíbených zpěvaček a oblíbených herních postav v jednu finální postavu. Cool, ale je to dost náročné, zejména na přemýšlení, a nakonec i vcelku monotónní, protože těch kreseb jsem udělala šest, první dvě bych ráda překreslila, protože jsou hnusné, ale už mě to tolik nebaví. Tudíž je čas zveřejnit sérii novou, úplně novou, z které mám zatím jen první obrázek a je otázka, zda se to v sérii promění. Učím se kreslit ve stylu trash polka. A více okecávání naleznete v celém článku.


 Tak to, co vidíte výše, v podstatě trash polka není :D je to první pokus a není dobrý. Což je fajn, je to odpich, první stavební kámen. Podstatné je, aby se to v něco dobrého časem proměnilo. 

Co je trash polka? 
Rozbitý design. Černo-červeno-bílo-šedý. Realismus zničený geometrickými futuristickými prvky, dravostí, divokostí a jakousi nedbalou anarchistickou elegancí. 
Zde jsou ukázky pár zajímavých tetování, která jsem našla na googlu: 


Co jsem nakreslila? 
Zajímavou věc s prostorem pro zlepšení. Konkrétně je to někde v nakročení směrem k trash polce. A co že je ten divný motiv? Nevěděla jsem, co bych měla nakreslit. Samozřejmě nejjednodušší cesta je copycat style a prostě zkopírovat to, co už někdo udělal. Je to lehké a je to dobré na trénink. Well, nebaví mě to, takže jsem si jako vždy vybrala cestu největšího odporu a hodila si to. Tedy kostku. Doslova jsem si otevřela random number generator a dvakrát rollnula. Na číslech od 1 do 4935. Proč takhle debilní číslo? Vše zde na blogu se motá kolem hudby. I má předchozí kreslicí minisérie: herní postavy spojené se ZPĚVAČKAMI. Tentokrát jsem se rozhodla otevřít svou knihovnu (hudební) a v hlavním playlistu, kde mám 4935 skladem, jsem se rozhodla vybrat covery, obaly alb, jejichž hlavní motivy spojím dohromady. Jo, přesně tak, proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. 
Vítězná čísla jsou: 3976 a 1977. 
3976 náleží v mém seznamu písni Fremdkörperson, Erstens od ASP z alba Fremd. Na obalu je motýl, takže dobrý, je to něco hmotného, s čím se dá pracovat. 1977 sice patří jedné z mých nejoblíbenějších skladeb The Mist od Ardours, jenomže na obalu je polární záře. A jako jo, můžete vytetovat trash záři, ale damn, na první pokus něco tak challenging? Takže jsem se rozhodla vyzrát na to šalamounsky. Co to znamená? No... Sirenia vydala shodou okolností album, které se jmenuje 1977. A na tomto albu je náhrobek, takže Pog, mám dvě hmotné věci, jde se spojovat. 


Už asi vidíte, jak to vzniklo, že ano? 
Ale ten první obrázek je upřímně řečeno lež. Je to AI. 
:D :D :D 
Trochu, nechala jsem ho očistit můj reálný pokus, takže zde je opravdový výsledek mého snažení. 



A příště už to může být jenom lepší. Že? 
Že?


Žádné komentáře:

Okomentovat

Oblíbené příspěvky